Badania nasienia – ocena płodności mężczyzny

Ocena płodności mężczyzny jest konieczna, gdy para stara się od dłuższego czasu o dziecko, jednak bezskutecznie. Ważne jest wówczas, by dobrze zbadała się nie tylko kobieta, ale także jej partner, ponieważ problemy mogą leżeć właśnie po jego stronie. Warto działać jak najszybciej, żeby móc doczekać się potomka. W celu wykonania badania, należy zgłosić się do odpowiedniego miejsca – takiego jak klinika leczenia niepłodności. Podobne badanie posiada przystępną cenę, a oczekiwanie na wyniki jest krótkie. Co warto wiedzieć o omawianych testach?

Badanie nasienia – Warszawa i inne miasta

Jeśli długo nie dochodzi do zapłodnienia, być może jedyną szansą na zajście w ciążę będzie procedura in vitro. Z drugiej jednak strony czasami nawet stres uniemożliwia zajście w ciążę – lepiej więc wykonać odpowiednie badania, upewnić się, że wszystko jest w porządku i spokojnie zaczekać.

Jeśli jednak okazałoby się, iż rzeczywiście zaistniał jakiś problem, dzięki tej wiedzy będzie można podjąć skuteczne leczenie. Klinika leczenia niepłodności posiada swoje oddziały w różnych miejscach, do których mogą się zgłaszać zainteresowani. Badanie nasienia Białystok, badanie nasienia Poznań, badania wykonywane w Katowicach i Warszawie… – jest wiele miejsc, do których można się zgłosić. 

Jak się przygotować do badania?

Żeby badanie nasienia było wiarygodne, trzeba przez około 3-5 dni przed nim powstrzymać się od współżycia. Konieczne jest także powstrzymanie się przed spożyciem alkoholu. Warto zebrać dane dotyczące zażywanych leków, urazów w okolicy jąder oraz ewentualnych używek, ponieważ można zostać poproszonym o przekazanie takich informacji na miejscu. Wyniki są wiarygodne, dostępne już po około 3 godzinach od przekazania próbki do badania.