Wybieramy przewijak dla dziecka

Karmienie i zmiana pieluszek należą do czynności, które przez kilkanaście tygodni od narodzin dziecka rodzice wykonują wyjątkowo często. Przewijanie może być czynnością o wiele bardziej prostą, gdy rodzice przygotują do tego odpowiednie miejsce. Wyjątkowo przydatny okazuje się przewijak.

Jaki przewijak dziecięcy wybrać?

Przewijak dla dziecka pozwoli higienicznie, szybko i prosto przewinąć malucha. Przy okazji zmiany pielucha, rodzic nie nadwyręża też swojego kręgosłupa. Jest to szczególnie ważne dla świeżo upieczonych mam, których kondycja zdrowotna po porodzie nie jest najlepsza. Do wyboru w sklepach z artykułami dla dzieci są bardzo różne modele przewijaków. Najbardziej prosty przewijak dla dziecka to podkładka lub nakładka na łóżeczka. Do wyboru są również przewijaki z odrębnym stelażem oraz takie połączone z komodą. Przewijanie malucha powinno być czynnością przyjemną, ale przede wszystkim bezpieczną. Przed zsunięciem się malucha z przewijaka w formie podkładki zabezpieczają wysokie brzegi.

Na co zwracać uwagę na zakupach?

Przewijaki dla dziecka różnią się ceną i wielkości. Na zakupach należy zwrócić uwagę na to, jaką ilością wolnego miejsca w mieszkaniu dysponujemy. W małym mieszkaniu bardzo dobrze sprawdzi się przewijak dla dziecka w postaci specjalnej podkładki czy nakładki na łóżeczko. Dobrym rozwiązaniem w małym mieszkaniu może okazać się także przewijak, który montuje się na ścianie. Niezależnie od rodzaju, przewijak powinien być łatwy do utrzymania w czystości.