Jak wysłać paczkę tanio i dobrze?

Globalizacja sprawia, że kurier za granice przydaje się dziś już nie tylko firmom, ale i klientom indywidualnym. Tak jednym, jak i drugim nie zależy jednak wyłącznie na tym, aby paczka szybko trafiła pod wskazany adres, choć trudno polemizować z tym, że jest to cel o priorytetowym znaczeniu.

Mile widziany jest także tani kurier za granice, zwłaszcza jeśli atrakcyjność cenowa oferty idzie w parze z wysokim poziomem bezpieczeństwa paczek. Czy tego rodzaju oczekiwania można w ogóle zrealizować? Okazuje się, że nie mamy wcale do czynienia ze szczególnie trudnym zadaniem.

Jak szukać taniego kuriera

Liczba firm kurierskich jest coraz większa, kurier za granicę z pewnością znajduje się więc w zasięgu ręki. Niestety, nie każdy z nas może pochwalić się jednakowo dobrą znajomością rynku, poszukiwanie wiarygodnej firmy zawsze warto więc rozpocząć od sondy wśród znajomych i partnerów handlowych. Nawet, jeśli ich doświadczenia z firmami kurierskimi nie są najlepsze, zyskamy informacje choćby o tych, których lepiej unikać. O cennym wsparciu można też mówić w kontekście Internetu.

Każda firma kurierska ma przecież swoją stronę www, na której można sprawdzić szczegóły przygotowanej przez nią oferty. Dużym ułatwieniem są też tworzone przez portale branżowe zestawienia. Obejmują one listę firm oferujących tanie przesyłki kurierskie. Zawierają też informacje na temat tego, która najlepiej poradziła sobie podczas testu.

Cechy dobrego kuriera

Choć od kuriera za granicę oczekujemy tego, że przygotowana przez niego oferta będzie przystępna cenowo, nie jest to jedyna jej ważna cecha. Duże znaczenie ma również to, jak długo paczka podąża do celu. Warto dowiedzieć się też, jak wygląda procedura obsługiwania reklamacji w firmie.