Recepty online: dlaczego warto z nich skorzystać?

W 2018 roku w Polsce zostały wprowadzone elektroniczne recepty. Mimo początkowych obaw, e-recepty sprawdził się doskonale. W krótkim czasie po ich wprowadzeniu pojawiła się nowa możliwość ich uzyskania: recepta online.

Wygoda dla pacjentów

E recepty online bardzo szybko zdobyły popularność. Możliwość uzyskanie e-recepty bez konieczności udawania się do lekarza jest bowiem rozwiązaniem, które pacjentom daje bardzo wiele korzyści. E recepty online pozwalają przede wszystkim zaoszczędzić mnóstwo czasu. Recepta na wybrany lek wystawiana jest po zdalnej konsultacji z lekarzem.

Recepta online może być dzięki temu uzyskana z każdego miejsca – wymagany jest jedynie dostęp do Internetu. Osoby, które interesuje recepta muszą jedynie wypełnić ankietę z informacjami o chorobie, nazwą leku, który chcą otrzymać. Ankieta musi zawierać także dane osobowe. Cały proces otrzymania recepty trwa nie dłużej, jak 15 minut.

Gdzie zrealizować receptę online?

Kolejną korzyścią jest to, że recepta przez internet może zostać zrealizowana w każdej aptece. Recepta realizowana jest na podstawie kodu przesyłanego SMS-em. Recepta internetowa wystawiana jest przez uprawnionego lekarza. E recepta 24h sprawdza się w różnych nagłych sytuacjach.

E recepta to idealne rozwiązanie dla osób, którym skończył się zażywany na stałe lek. Z platformy internetowej, która umożliwia otrzymanie e recepty 24h można skorzystać także potrzebując recepty na tabletki antykoncepcyjne bądź tabletki dzień po.