Recepta przez Internet

Polska służba zdrowia już jakiś czas temu zdecydowała się na wprowadzenie recept elektronicznych. Okazały się one ogromnym ułatwieniem dla pacjentów. Wraz z receptami elektronicznymi na rynku usług medycznych pojawiła się także recepta online. Zdobyły one bardzo szybko dużą popularność.

Czym są recepty online?

Recepty online to elektroniczne recepty, które są wystawiane przez lekarza. Recepty online od klasycznych e-recept różnią się tym, że konsultacja lekarska, która poprzedza ich wypisanie odbywa się online. Recepta przez internet jest ogromnym ułatwieniem dla pacjentów. Konsultacje lekarskie odbywają się niemal natychmiast.

Recepta online może zostać wypisana już po około 15 minutach. Czas oczekiwania wydłuża się tylko wtedy, gdy recepta online zostanie zamówiona w godzinach od 20.00 do 8.00. E recepty online wysyłane są od razu, gdy tylko zakończona zostanie weryfikacja. Odbywa się ona na podstawie wypełnionej przez pacjenta ankiety.

E recepty – jak je zrealizować?

E recepty można wykupić w każdej aptece. Kod, który jest niezbędny do tego, aby e recepty można było zrealizować na ogół przesyłany jest wiadomością SMS. E recepta 24h jest wystawiana wyłącznie przez uprawnionego lekarza. E recepta sprawdza się w bardzo wielu sytuacjach, na przykład gdy zabraknie tabletek do kontynuacji leczenia.

Ważne jest to, że e recepta możliwa jest do otrzymania z każdego miejsca świata. Aby ją otrzymać potrzebne jest tylko urządzenie z dostępem do Internetu.