Jak oszczędzać na przyszłą emeryturę?

Wiele wskazuje na to, że wypłacane w przyszłości emerytury nie będą należały do zbyt wysokich. Warto więc już teraz pomyśleć o zgromadzeniu oszczędności na emeryturę. Sposobów oszczędzania na emeryturę jest naprawdę wiele. Jak zabezpieczyć się na emeryturę najlepiej?

Jak oszczędzać na emeryturę?

Jak oszczędzać na emeryturę? To pytanie zadają sobie zarówno osoby, które dopiero rozpoczęły pracę, jak i Ci, którym do emerytury zostało zaledwie kilka lat. Zastanawiając się nad tym, jak oszczędzać na emeryturę warto wiedzieć, że do wyboru jest obecnie kilka rozwiązań. Gdzie najlepiej odkładać pieniądze na emeryturę? Osoby, które chcą oszczędzać na emeryturę powinny pamiętać o tym, że pieniądze należy odkładać systematycznie. Należy pamiętać też o tym, że pieniądze powinny procentować. Gdzie najlepiej odkładać pieniądze na emeryturę? Do popularnych form oszczędzania na emeryturę zalicza się obecnie Indywidualne Konto Emerytalne.

Jakie są zalety odkładnia na IKE?

Odkładnie pieniędzy na Indywidualnym Koncie Emerytalnym to sposób gromadzenia oszczędności, który warto polecić wszystkim osobom, które zastanawiają się nad tym, jak zabezpieczyć się na emeryturę. Dla osób, które nie wiedzą jak zabezpieczyć się na emeryturę jest to, że środki zgromadzone w ramach IKE są nieopodatkowane. Nie trzeba od nich odprowadzać tak zwanego podatku Belki. Ponadto środki te podlegają dziedziczeniu. Dla wielu osób, które nie wiedzą, jak oszczędzać na emeryturę, jest to bardzo istotna informacja. Limit wpłat na IKE w 2022 roku wynosi 17 766 zł.