Skuter jako idealny środek transportu

Skutery miejskie to małe lekkie i zwinne pojazdy. Skutery 125 są najbardziej popularne w krajach azjatyckich o dużej gęstości zaludnienia i niskich dochodach, ale współcześnie każdy sklep motocyklowy w Polsce ma w swojej ofercie nowe skutery.

Podstawowe zalety skuterów

Zalety skuterów zostały szybko docenione przez naszych rodaków. Odwiedzając sklep ze skuterami możemy naocznie się przekonać jak popularne stały się te pojazdy w naszym kraju. Skuter jest pojazdem, który nie jest dużo gorszy od motocykla pod względem prędkości, ale jednocześnie jest znacznie bardziej ekonomiczny pod względem zużycia paliwa i całkowitego kosztu. Skutery są lekkie i małe, dzięki czemu łatwiej je przechowywać. Naprawa skutera będzie znacznie tańsza niż naprawa motocykla lub samochodu, ponieważ mają w sobie znacznie prostszą mechanikę i elektronikę, więc nawet osoba, która nie zna się na technologii, może łatwo wymienić zepsutą część.

Skutery kosztują niewiele mniej niż inne pojazdy (jeśli nie weźmie się pod uwagę luksusowych skuterów Vesp i Hondy, których koszt sięga 5 tysięcy dolarów). Owiewka skutera doskonale chroni nogi przed wiatrem, deszczem, gradem i kałużami, a także może chronić przed stłuczeniami w wypadkach.

Inne zalety skuterów

Co więcej automatyczna skrzynia biegów pomaga kontrolować skuter w korkach i zmniejsza przebieg gazu. Nie ma potrzeby płacenia drogiej polisy ubezpieczeniowej i poddania się obowiązkowej konserwacji. Znacząco niższe zużycie paliwa w porównaniu do innych pojazdów. Pod siedzeniem znajduje się małe schowek, w którym można umieścić niezbędne rzeczy. Jeśli chodzi o wady skuterów, to małe koła zmniejszają również stabilność na mokrych drogach.

Aby wyeliminować nawet najmniejsze awarie, należy usunąć plastikowe osłony. Ostatecznie wadą jest niemożność podróżowania dużymi autostradami ze zwiększoną prędkością z powodu braku prędkości.