Jak gromadzić oszczędności na emeryturę?

Polska ma bardzo poważne problemy demograficzne. Oznacza to, że w przyszłości emerytury nie będą zbyt wysokie. Wiele osób obawia się więc, że po przejściu na emeryturę ich standard życia znacznie się pogorszy. W efekcie bardzo często pada pytanie: jak zabezpieczyć się na emeryturę. Zobaczmy.

Gdzie najlepiej odkładać pieniądze na emeryturę?

Jak zabezpieczyć się na emeryturę? To pytanie każdego dnia zadaje sobie w naszym kraju mnóstwo osób. Warto więc wiedzieć, że pieniądze na emeryturę można odkładać nie tylko do przysłowiowej skarpety. Gromadzone na emeryturę oszczędności powinny pracować. Gdzie najlepiej odkładać pieniądze na emeryturę? Pieniądze warto przede wszystkim zainwestować. Jest to rozwiązanie szczególnie polecane osobom, którym do emerytury zostało jeszcze wiele lat i nie wiedzą, gdzie najlepiej odkładać na emeryturę. Osoby, które nie wiedzą, jak oszczędzać na emeryturę inwestując zgromadzone środki, mają do wyboru między innymi Indywidualne Konto Emerytalne.

Jak oszczędzać się na emeryturę z IKE?

Jak oszczędzać na emeryturę w ramach IKE? To bardzo proste. Osoby, które interesuje to, jak zabezpieczyć się na emeryturę mają do wyboru 16 funduszy inwestycyjnych. Wpłacone oszczędności są inwestowane w wybrany fundusz. Zgromadzone środki wypłacone po osiągnięciu wieku emerytalnego są zwolnionego z tzw. podatku Belki. Środki te podlegają dziedziczeniu. Fundusze inwestycyjne niosą ze sobą niskie lub wysokie ryzyko inwestycyjne. To od osób, które zastanawiają się, gdzie najlepiej odkładać na pieniądze na emeryturę zależy jaki fundusz wybiorą.