Koła zimowe do Volkswagena

Na bezpieczeństwo jazdy składa się wiele elementów. Jednym z nich jest dobry stan opon. Już od dłuższego czasu na rynku dostępne są opony letnie i zimowe. Wielu kierowców, którzy dużo podróżują docenia zalety opon zimowych. Szczególnie opłaca się wybrać kompletne koła na zimę idealnie dopasowane do marki samochodu, którym jeździmy.

Oryginalne koła zimowe: bezpieczeństwo i komfort

Kompletne kola na zimę to zestaw, który składa się z felgi i opon. To dlatego warto stawiać na oryginalne koła zimowe. To gwarancja, że zarówno felgi, jak i opony będą najwyższej jakości. Nie można zapomnieć, że na bezpieczeństwo jazdy w zimowych warunkach wpływa między innymi stan bieżnika. W dobrej jakości oponach lamele (nacięcia w oponie) są rozmieszczone bardzo gęsto. Przekłada się to na bardziej bezpieczną jazdę w trudnych warunkach. Mają one lepszą przyczepność, a zachowanie kontroli nad autem jest prostsze.

Dlaczego warto wybierać oryginalne koła na zimę?

Oryginalne koła zimowe są już wyważone, ich montaż przebiega więc wyjątkowo sprawnie i szybko. To ważne w przypadku, gdy za ich wymianę zabierzemy się późno. Gdy spadnie pierwszy śnieg kolejki do serwisów są bardzo długie. Należy jednak pamiętać, że koła na zimę są przeznaczone tylko do jazdy zimą. Nie ma sensu zakładać ich, gdy temperatura na zewnątrz oscyluje w granicach plus 10 stopni Celsjusza. Nadają się do jazdy w trudnych warunkach, ale tracą  swoje właściwości w wysokich temperaturach. Guma do produkcji opon zimowych jest bowiem bardziej miękka niż ta do produkcji opon letnich.