Koła na zimę: czy warto inwestować w taki zakup?

Konieczność jazdy na oponach dostosowanych do pory roku z trudem trafiała do wielu polskich kierowców. Byli oni zdania, że jest to chwyt producentów opon mający na celu zwiększenie sprzedaży. W chwili obecnej kierowców, którzy nie decydują się na wymianę opon przed zimą jest bardzo niewielu. Rozwiązaniem, które wybierane jest coraz częściej jest zakup kół na zimę.

Koła na zimę podnoszą bezpieczeństwo jazdy

Zalety oryginalne koła zimowe docenią szczególnie ci kierowcy, którzy pokonują wiele kilometrów na trasach poza miastem. Więcej o kołach na zimę przeczytać można w naszym artykule „Koła zimowe do Volkswagena”. O ile jeszcze większość dróg w dużych miastach jest w miarę regularnie odśnieżana, to w małych miastach oraz na sporej części dróg krajowych czy powiatowych bardzo często zalega śnieg lub błoto pośniegowe. W takich warunkach droga hamowania znacznie się wydłuża. Dzięki idealnie dopasowanym felgom i opon samochód w tak trudnych warunkach zachowuje dobrą przyczepność.

Oryginalne koła zimowe to także komfort

Wykonane w nowoczesnych technologiach z użyciem surowców bardzo wysokiej jakości, koła zimowe oryginalne podnoszą także komfort podróżowania. Należy jednak pamiętać, że wiosną, gdy temperatura zaczyna być coraz wyższa, należy wymienić je na letnie. Koła zimowe są wyważone, to plus, gdyż można je od razu zamontować. To tego wymiana zajmuje o wiele mniej czasu. To kolejny atut, którym charakteryzują się koła na zimę. Nic więc dziwnego, że rozwiązanie to zaczyna cieszyć się coraz większą popularnością.