Jakie są zalety kupowania kół na zimę?

Zalety opon zimowych doceniło już wielu kierowców. Zdecydowana większość z nich stawia na zakup tylko opon. Ale rozwiązaniem, które warto rozważyć jest zakup kół na zimę. Jakie są zalety takiego rozwiązania można przeczytać w artykule „Koła zimowe do Volkswagena”.

Oryginalne koła zimowe: dlaczego to dobry wybór?

Oryginalne koła zimowe to gwarancja, że podczas jazdy na błocie pośniegowym auto zachowa dobrą przyczepność. Konstruktorzy pracujący nad oponami zimowymi wykorzystują najnowsze technologie, aby zarówno felgi, jak i opony zapewniały bezpieczną, ale też komfortową jazdę. Wybierając rozwiązanie kompletne, czyli zestaw złożony z felg i opony można mieć pewność, że będą one idealnie do siebie pasować – rozmiar opony będzie optymalnie dobrany do rozmiaru felgi. Oryginalne koła zimowe oznaczają także, że wszystkie materiały mają bardzo wysoką jakość. Ktoś może w tym momencie powiedzieć, że jest to drogie rozwiązanie. To prawda, nie będzie to opcja tania, ale jeśli chodzi o bezpieczeństwo, cena jest ostatnim argumentem, którego powinni użyć przeciwnicy takiego rozwiązania.

Koła na zimę: liczy się bezpieczeństwo

W świetle wielu testów, którym poddawano zimowe opony wynika, że droga hamowania na śliskiej nawierzchni jest zdecydowanie krótsza niż w przypadku poruszania się w takich samych warunkach na oponach letnich. Opony od renomowanych producentów mają tak wykonany bieżnik, że manewr hamowania na drodze pokrytej śniegiem nie jest przyczyną ogromnego stresu dla kierowcy.

Większość kierowców wybiera dziś opony dostosowane do pory roku.