Gdzie i jak oszczędzać na emeryturę?

Jeszcze do niedawna oszczędzanie na emeryturę kojarzyło się w Polsce wyłącznie ze składkami opłacanymi do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Obecnie Polacy mogą oszczędzać na emeryturę w bardzo różny sposób. Jak zabezpieczyć się na emeryturę, aby w jesieni życia godnie żyć?

Jakie rozwiązania można wybrać oszczędzając na emeryturę?

Osoby, które interesuje jak oszczędzać na emeryturę mają do wyboru kilka rozwiązań. Bardzo popularne szczególnie wśród osób, które do przejścia na emeryturę mają jeszcze wiele lat jest Indywidualne Konto Emerytalne. Jednym z plusów rozwiązania jest możliwość dziedziczenia zgromadzonych na koncie środków. Innym sposobem na to, jak zabezpieczyć się na  emeryturę są Pracownicze Plany Kapitałowe. PPK to dla osób, które nie wiedzą, gdzie najlepiej odkładać pieniądze na emeryturę są rozwiązaniem stosunkowo nowym. Warto wiedzieć, że wpłaty do PPK są finansowane nie tylko przez pracownika, ale także przez pracodawcę oraz państwo.

Gdzie jeszcze można odkładać pieniądze na emeryturę?

Indywidualne Konto Zabezpieczenia Emerytalnego to kolejna propozycja dla osób, które poszukują odpowiedzi na pytanie, gdzie najlepiej odkładać pieniądze na emeryturę. Zgromadzone na IKZE także podlegają dziedziczeniu. IKZE oraz IKE to doskonała odpowiedź na pytanie, jak oszczędzać na emeryturę. Niezależnie od sposobu na to, jak oszczędzać na emeryturę, warto pamiętać o tym, aby robić to w sposób systematyczny. Osoby, które interesuje odpowiedź na pytanie jak oszczędzać na emeryturę muszą pamiętać, że pieniądze powinny zarabiać.