Jakie korzyści daje internetowa recepta?

Internetowe platformy medyczne, na których można otrzymać receptę cieszą się bardzo dużą popularnością. Recepta online pojawiła się bardzo szybko po wprowadzeniu recept elektronicznych. Nie bez powodu rozwiązanie to zdobyło popularność. Recepta daje bowiem pacjentom wiele korzyści.

Czym jest recepta internetowa?

Elektroniczna recepta jest odpowiednikiem klasycznej recepty papierowej. Obecnie można ją uzyskać nie tylko podczas osobistej wizyty w gabinecie lekarskim. Recepta online może zostać wypisana po zdalnej konsultacji lekarskiej. Recepta przez internet jest wystawiana przez uprawnionego lekarza, jest więc tak samo ważna, jak e- recepta wypisana w gabinecie.

Recepta internetowa może zostać zrealizowana w każdej aptece. Do jej realizacji potrzebny jest kod składający się z czterech cyfr. Pacjenci otrzymują go SMS-em. W aptece trzeba podać kod i numer PESEL. Recepta nie musi być wykupiona osobiście. Może to zrobić ktoś bliski.

Jak uzyskać receptę online?

E recepty online można uzyskać bardzo łatwo. Trzeba tylko wybrać platformę medyczną, która oferuje e recepty. Znalezienie takiej platformy nie jest trudne. E recepty wypisywane są po weryfikacji wypełnionej przez pacjenta ankiety. Cały proces zajmuje około 15 minut. Receptę można uzyskać całą dobą.

E recepta 24h sprawdza się w sytuacjach awaryjnych, np. gdy skończy się lek zażywany na stałe. E recepta umożliwia uzyskanie recepty na tabletki antykoncepcyjne oraz antykoncepcję awaryjną. E recepta to ogromna oszczędność czasu.