Po co są zasobniki cwu?

Wymienniki cwu to urządzenia, które dostarczają ciepłą wodę użytkową. Istotne jest to, że wymienniki cwu mogą współpracować z kotłami na bardzo różne rodzaje paliwa.

Jaki wymiennik cwu?

Wymienniki cwu odznaczają się bardzo wysoką jakością wykonania. Ich konstrukcja jest prosta, a wykorzystanie materiałów w pierwszym gatunku jest gwarancją ich długoletniej żywotności. Zasobniki cwu są bardzo zróżnicowane pod względem pojemności. Dzięki temu zasobniki cwu każdemu zapewniają odpowiednią do jego potrzeb ilość ciepłej wody użytkowej.

Zasobniki cwu wyposażone są wysokiej jakości czujnik ciepłej wody użytkowej. Łączy on zasobnik z kotłem centralnego ogrzewania i tym samym zapewnia stałą temperaturę wody. Urządzenia te mogą być częścią kotła kotła centralnego ogrzewania. W tych modelach wbudowany jest wówczas palnik gazowy bądź olejowy. Na rynku dostępne są też elektryczne zbiorniki cwu.

Jaki bojler wybrać?

Bojlery do wody dostępne obecnie na rynku to nie tylko modele elektryczne, ale także gazowe. Renomowani producenci oferują bojlery z jedną lub z dwiema wężownicami oraz z płaszczem wodnym. Bojlery posiadają bardzo dobrą izolację. Dzięki czemu odznaczają się wysoką wydajnością.

Użytkownicy docenią też to, że zbiorniki cwu nie są drogie w eksploatacji. W sprzedaży znajdują się bojlery o bardzo zróżnicowanej pojemności. Producenci proponują bojlery o pojemności 80, 100, 120, 140, 300 i 500 l. Każdy może więc kupić zbiorniki cwu, które będą idealnie dostosowane do jego indywidualnych potrzeb.