Oznakowanie BHP podstawą każdego zakładu produkcyjnego

Każdy zakład produkcyjny oraz magazyn musi być wyposażony w odpowiednie oznakowanie BHP, które zapewnia wszystkim pracownikom bezpieczeństwo oraz komfort w zakładzie pracy. Wybierając naklejki na płytki podłogowe, warto zwrócić uwagę na jakość ich wykonania, tak aby właściwie spełniały swoją funkcję i jak najdłużej służyły w danym miejscu pracy. Dodatkowo takie naklejki na podłogi należy umieścić w odpowiednich miejscach, aby były dobrze widoczne dla wszystkich pracowników oraz dla innych osób, które odwiedzają zakład pracy.

Naklejki BHP czy znaki na PCV – co wybrać?

Kiedy zastanawiamy się jakie naklejki podłogowe wybrać, mamy do dyspozycji nie tylko naklejki BHP, ale również tak zwane znaki na pcv, każdy z tych produktów jest profesjonalny i nadaje się do zakładu pracy. Tutaj trzeba pamiętać, że powierzchnie w zakładach pracy muszą być prawidłowo oznakowane, mowa tutaj nie tylko o podłogach, ale również o ścianach i maszynach zakładowych. Zastosowane oznakowania muszą być zgodne z przepisami obowiązującymi w danym kraju. 

Jakie naklejki podłogowe są najlepsze?

Oznakowanie podłóg ścian i maszyn to nie tylko podłogowe naklejki, ale również inne tablice BHP, które informują pracowników o zasadach, jakie obowiązują w danym zakładzie pracy. Są one ważne nie tylko w przypadku inspekcji pracy, ale przede wszystkim mają za zadanie zabezpieczyć pracowników przed nieprzyjemnymi zdarzeniami czy wypadkami w czasie pracy. Najlepiej wybrać naklejki podłogowe samoprzylepne, nie tylko łatwo je zamontować, ale również spełniają swoją funkcję przez długi czas, ponieważ są odporne na zniszczenie i ścieranie podczas codziennego użytkowania. Takie naklejki powinny znajdować się we wszystkich zakładach pracy, niezależnie od profilu działalności firmy.