Jak ułatwić pracę działu HR, czyli program do urlopów dobrym rozwiązaniem

Wśród zadań spoczywających na pracownikach działu HR znajduje się między innymi zarządzanie urlopami. Chodzi nie tylko o obliczenie wymiaru urlopu, jaki przysługuje pracownikowi, ale również prowadzenie odpowiedniej ewidencji, czuwanie nad składanymi wnioskami itp. Nie trudno się więc domyśleć, że pracy z tym jest całe mnóstwo. Czy można to ułatwić? Tak, wystarczy postawić na program do urlopów.

Jakie wnioski uwzględnia program?

Jeśli chodzi o urlopy, to pracownik ma prawo nie tylko do urlopu wypoczynkowego. Na szczęście program do urlopu to uwzględnia, oferując wnioski urlopowe nie tylko dotyczące urlopu wypoczynkowe. Zarządzanie urlopami z pomocą programu to również urlopy na żądanie, okolicznościowe, macierzyńskie, bezpłatne, zaległe. Program zaprojektowano tak, aby pozwalał na ewidencjonowanie wszystkich dni urlopowych. W przeciwnym razie jego stosowanie nie miałoby żadnego sensu.

Jakie są jeszcze możliwości programu?

Program do urlopów skonstruowano tak, aby jego możliwości były jak największe. W związku z tym wśród opcji nie zabrakło tych umożliwiających prowadzenie ewidencji nieobecności usprawiedliwionych, nieobecności usprawiedliwionych, zwolnień lekarskich, a także ewentualnych nadgodzin. W efekcie pozwala on na ewidencjonowanie wszystkich nieobecności pracowników, które powstają podczas zatrudnienia.

Zarządzanie urlopami z pomocą programu do urlopów jest zdecydowanie prostsze niż bez niego. Dlatego każdy, kto chce usprawnić działanie działu HR w swojej firmie powinien postawić na program do urlopów. Tych, którzy chcą zgłębić ten temat bliżej odsyłamy do naszego innego artykułu dotyczącego tego zagadnienia.