Pokój dla dziecka – moc kolorów

Błękit dla chłopca, a różowy dla dziewczynki. Już od lat odchodzi się od tych utartych schematów. Meble dla dzieci oraz kolory ścian we współczesnych aranżacjach tylko i wyłącznie podkreślają panujące współcześnie trendy, które idą raczej w odcienie bieli, szarości, pasteli, a także punktowych, bardziej wyrazistych barw, czy też wzorów. Czy to dobrze? Jak najbardziej! Utrwalone dawniej wzorce odchodzą i pozwalają wykreować na nowo przestrzeń dla dziecka. Jak? Przekonasz się z poniższego tekstu. 

Wyposażenie pokoju dziecięcego 

Meble do pokoju dziecięcego oprócz swojej funkcjonalności, mogą również wprowadzać do pomieszczenia designerski pazur, dzięki czemu cała przestrzeń będzie zjawiskowo się prezentować. Taki efekt można uzyskać na różne sposoby, w zależności od gustu oraz własnych upodobań, np.:

  • meble dla dzieci mogą posiadać eleganckie kolorowe akcenty, które z pewnością będą się wyróżniać na jednolitych ścianach i współgrać z zastosowanymi dodatkami w postaci obrazów, figurek, czy też innych dekoracji. Dzięki wybraniu neutralnej farby w pomieszczeniu całość nie będzie przytłaczająca,
  • jednobarwne meble zarazem współgrają ze stylem nowoczesnym, jak i bardziej tradycyjnym. Ich neutralność pozwala zaszaleć ze ścianami i dodatkami, dzięki czemu cały pokój nie będzie wyglądał pstrokato, ale bardzo interesująco. 

O czym należy pamiętać? 

Należy pamiętać o tym, że meble dla dzieci, odpowiednio dobrane, starczą pociechom na wiele lat. Dlatego też trzeba zatroszczyć się o ich odpowiednie rozmiary oraz funkcjonalność. Warto do tego tematu podejść z rozwagą i odpowiednim dystansem. Nowoczesne meble są w dzisiejszych czasach w taki sposób zaprojektowane, że sprawdzą się zarówno w przypadku malucha 4 letniego, tak jak i 13-14 latka. Takie meble dla dzieci są więc wieloletnią inwestycją, dlatego warto jest zadbać o to, aby były one wytrzymałe, eleganckie oraz atrakcyjne kolorystycznie.