Karty zbliżeniowe: technologia na miarę XXI wieku

Karta RFID do komunikacji wykorzystuje fale radiowe. Karta RFID jest więc bardzo funkcjonalna i jednocześnie bardziej trwała niż karty chipowe i magnetyczne. Karta RFID jest wykorzystywana wyjątkowo często, gdyż może występować w bardzo różnych wariantach.

Karta RFID: warianty w jakich występuje

Wśród kart wykorzystujących technologię zbliżeniową bardzo popularna jest karta 125 kHz. Karta 125 kHz jest kartą pasywną – służy tylko do odczytu. Karta 125 kHz jest przede wszystkim kartą, która służy do identyfikacji w systemach parkingowych, systemach, które rejestrują czas pracy czy w systemach kontroli dostępu. Wśród kart RFID wyróżnić można karty mifare. Karty mifare należą do tych, które cieszą się wyjątkowo dużą popularnością. Karty mifare pracują w częstotliwości 13,56 MHz. Karty te coraz częściej zastępują tradycyjne, papierowe bilety. Tego typu karty dostępne są już w niektórych miastach w naszym kraju. Więcej na ten temat można przeczytać w naszym artykule „Informacje o kartach zbliżeniowych, które mogą ci się przydać”.

Karta NFC – co warto o niej wiedzieć?

Druk kart RFID oferuje dzisiaj wiele firm poligraficznych. Druk kart RFID warto powierzyć firmie, która przygotowała dla klientów kompleksową ofertę. Z usług firmy, która oferuje zarówno druk kart RFID jak i kart NFC na pewno warto skorzystać. Oferta kart NFC od producenta jest bardzo ciekawa. Karta NFC może wyróżniać się unikalną szatą graficzną. Na życzenie klientów karty mogą zostać spersonalizowane. Może też do nich zostać dodany pasek do podpisu.