Jakich błędów nie popełnić kupując osprzęt elektryczny?

Montaż osprzętu elektrycznego to ostatni etap prac przy układaniu nowej lub modernizacji starej instalacji elektrycznej. W sklepach elektrycznych bądź hurtowniach wybór osprzętu jest obecnie bardzo duży, łatwo się w nim pogubić. Warto więc zakupy robić w hurtowni elektrycznej, w której jest nie tylko szeroki wybór, ale także w takiej, w której w razie potrzeby z pomocą przyjdzie nam personel. 

Osprzęt elektryczny: jaki wybrać?

Korzystanie z włączników światła i gniazd elektrycznych musi być bezpieczne i wygodne. Dlatego nie należy kupować osprzętu, o którym nie wiadomo skąd pochodzi. Renomowana hurtownia elektryczna takiego osprzętu nie sprzedaje. W trosce zarówno o zadowolenie klientów, ale też o własną renomę stawia na produkty znanych producentów, którzy gwarantują, że ich osprzęt będzie bezpieczny. Więcej na ten temat można przeczytać w artykule „Nie oszczędzaj na zakupie osprzętu elektroinstalacyjnego”. Zaleca się kupowanie gniazd wtyczkowych z bolcem ochronnym,a  do wilgotnych tylko z klapką. Warto też pamiętać, że do produktów renomowanych firm zawsze dołączona jest kompletna informacja techniczna.

Osprzęt elektryczny: jaki kupić?

Powinien on być dopasowany do rodzaju instalacji. Odbiorniki jednofazowe są załączane łącznikami jednobiegunowymi. Stosuje się je do załączania jednej oprawy oświetleniowej. Jeśli oprawa oświetleniowe składa się z kilku lamp, konieczne jest zastosowanie  łączników świecznikowych. W instalacjach inteligentnych stosowane są łączniki systemowe, które mogą sterować kilkoma funkcjami.