O kosmetykach naturalnych słów kilka

Naturalne kosmetyki cieszą się rosnącą popularnością. Są droższe od tych tradycyjnych, czy warto więc je kupić?

Im mniejszy skład tym lepiej

Kupując kosmetyki reklamowane jako kosmetyki naturalne bez konserwantów koniecznie przeczytajmy to, co jest napisane na etykiecie. Kosmetyki naturalne bez konserwantów powinny mieć zdecydowanie krótszy skład niż te tradycyjne. Kosmetyki naturalne bez konserwantów nie powinny zawierać nie tylko syntetycznych konserwantów, ale także mnóstwa jeszcze innych składników wyprodukowanych w chemicznym laboratorium.

Bio kosmetyki w swoim składzie zawierają substancje pochodzenia naturalnego. Bio kosmetyki oparte są na wyciągach roślinnych. Bio kosmetyki mogą zawierać także minerały. Składniki roślinne używane do ich produkcji pochodzą z plantacji, na których rosły bez chemii. Kosmetyki naturalne bez chemii zawierają środki działające na skórę bardzo łagodnie. Kosmetyki bez chemii to doskonała alternatywa dla tych klasycznych.

Szeroki wybór kosmetyków

Kosmetyki bez SLS są bardziej przyjazne dla skóry. Kosmetyki bez SLS produkowane są przez wiele rodzimych firm. Kosmetyki bez SLS (SLS to substancja dodawana np. do szamponów) nie pienią się tak intensywnie, ale mniej wysuszają skórę. Sklep online oferuje między innymi kremy do pielęgnacji twarzy bez parabenów. Kosmetyki bez parabenów są jednak mniej trwałe od tych tradycyjnych. Kosmetyki organiczne, które są bez parabenów mogą stosować osoby z cerą wrażliwą. Sklep online ma w sprzedaży szeroki wybór kosmetyków naturalnych.