Gdzie powinny być umieszczone znaki ostrzegawcze w pracy?

W każdym zakładzie pracy, niezależnie od tego, czy jest to zakład produkcyjny, czy magazyn, powinny zostać umieszczone odpowiedniej jakości znaki ostrzegawcze, w dzięki którym zachowany jest bezpieczeństwo wszystkich pracowników najlepsze do tego celu są naklejki na płytki podłogowe, które produkowane są z wysokiej jakości materiałów, odpornych na ścieranie i zniszczenie podczas codziennego użytkowania. Ich rozmieszczenie jest ściśle określone w przepisach BHP, dlatego powinny się one znajdować wszędzie tam, gdzie wskazują na to przepisy.

Rodzaje znaków BHP

Gdybyśmy chcieli wyróżnić poszczególne rodzaje znaków BHP, warto tutaj wspomnieć o znakach ostrzegawczych, znakach zakazu, znakach nakazu oraz znakach informacyjnych. Jest to ta sama grupa znaków, która dotyczy ruchu drogowego. Znaki mogą być w formie tablic, wysokiej jakości naklejek na ściany oraz jako naklejki podłogowe, które doskonale sprawdzają się w dużych zakładach produkcyjnych oraz magazynach.

Najważniejsze, aby naklejki podłogowe samoprzylepne były umieszczone w widocznych miejscach, muszą one bowiem stanowić ochronę przed niebezpieczeństwem, nie tylko na wypadek inspekcji, ale również podczas pracy, jaką wykonują codziennie pracownicy w firmie.

Co powinno być przede wszystkim oznakowane w zakładzie pracy?  

W każdym zakładzie pracy przede wszystkim należy oznaczyć niskie stropy i wysokie progi, a także wszystkie schody, które stwarzają jakiekolwiek ryzyko potknięcia się lub upadku. Samoprzylepna naklejka podłogowa powinno znajdować się na drogach ewakuacyjnych, w ten sposób oznacza się dojazdy przeciwpożarowe, wszystkie drogi komunikacyjne i transportowe oraz drogi, po których poruszają się piesi. Podłogowe służą także do oznakowania miejsc o wysokim natężeniu hałasu.