Jakich błędów nie popełnić kupując osprzęt elektryczny?

      Możliwość komentowania Jakich błędów nie popełnić kupując osprzęt elektryczny? została wyłączona

Montaż osprzętu elektrycznego to ostatni etap prac przy układaniu nowej lub modernizacji starej instalacji elektrycznej. W sklepach elektrycznych bądź hurtowniach wybór osprzętu jest obecnie bardzo duży, łatwo się w nim pogubić. Warto więc zakupy robić w hurtowni elektrycznej, w której jest nie tylko szeroki wybór, ale także w takiej, w której w razie potrzeby z pomocą przyjdzie nam personel. 

Osprzęt elektryczny: jaki wybrać?

Korzystanie z włączników światła i gniazd elektrycznych musi być bezpieczne i wygodne. Dlatego nie należy kupować osprzętu, o którym nie wiadomo skąd pochodzi. Renomowana hurtownia elektryczna takiego osprzętu nie sprzedaje. W trosce zarówno o zadowolenie klientów, ale też o własną renomę stawia na produkty znanych producentów, którzy gwarantują, że ich osprzęt będzie bezpieczny. Więcej na ten temat można przeczytać w artykule „Nie oszczędzaj na zakupie osprzętu elektroinstalacyjnego”. Zaleca się kupowanie gniazd wtyczkowych z bolcem ochronnym,a  do wilgotnych tylko z klapką. Warto też pamiętać, że do produktów renomowanych firm zawsze dołączona jest kompletna informacja techniczna.

Osprzęt elektryczny: jaki kupić?

Powinien on być dopasowany do rodzaju instalacji. Odbiorniki jednofazowe są załączane łącznikami jednobiegunowymi. Stosuje się je do załączania jednej oprawy oświetleniowej. Jeśli oprawa oświetleniowe składa się z kilku lamp, konieczne jest zastosowanie  łączników świecznikowych. W instalacjach inteligentnych stosowane są łączniki systemowe, które mogą sterować kilkoma funkcjami.