Jak ułatwić pracę działu HR, czyli program do urlopów dobrym rozwiązaniem

      Możliwość komentowania Jak ułatwić pracę działu HR, czyli program do urlopów dobrym rozwiązaniem została wyłączona

Wśród zadań spoczywających na pracownikach działu HR znajduje się między innymi zarządzanie urlopami. Chodzi nie tylko o obliczenie wymiaru urlopu, jaki przysługuje pracownikowi, ale również prowadzenie odpowiedniej ewidencji, czuwanie nad składanymi wnioskami itp. Nie trudno się więc domyśleć, że pracy z tym jest całe mnóstwo. Czy można to ułatwić? Tak, wystarczy postawić na program do urlopów.

Jakie wnioski uwzględnia program?

Jeśli chodzi o urlopy, to pracownik ma prawo nie tylko do urlopu wypoczynkowego. Na szczęście program do urlopu to uwzględnia, oferując wnioski urlopowe nie tylko dotyczące urlopu wypoczynkowe. Zarządzanie urlopami z pomocą programu to również urlopy na żądanie, okolicznościowe, macierzyńskie, bezpłatne, zaległe. Program zaprojektowano tak, aby pozwalał na ewidencjonowanie wszystkich dni urlopowych. W przeciwnym razie jego stosowanie nie miałoby żadnego sensu.

Jakie są jeszcze możliwości programu?

Program do urlopów skonstruowano tak, aby jego możliwości były jak największe. W związku z tym wśród opcji nie zabrakło tych umożliwiających prowadzenie ewidencji nieobecności usprawiedliwionych, nieobecności usprawiedliwionych, zwolnień lekarskich, a także ewentualnych nadgodzin. W efekcie pozwala on na ewidencjonowanie wszystkich nieobecności pracowników, które powstają podczas zatrudnienia.

Zarządzanie urlopami z pomocą programu do urlopów jest zdecydowanie prostsze niż bez niego. Dlatego każdy, kto chce usprawnić działanie działu HR w swojej firmie powinien postawić na program do urlopów. Tych, którzy chcą zgłębić ten temat bliżej odsyłamy do naszego innego artykułu dotyczącego tego zagadnienia.